Internet jest szansą dla małych firm. Nie potrzeba dużych pieniędzy by promować swoją firmę i ofertę. Poniżej kilka podpowiedzi jak to robić.

  • Ogłaszaj się w serwisach ogłoszeniowych. Obecnie chyba najpopularniejszy to OLX. Te najpopularniejsze serwisy są bardzo dobrze wypozycjonowane w najpopularniejszej wyszukiwarce, czyli Google. Zresztą prawdopodobnie jest też dużo wejść bezpośrednich. Innym popularnym serwisem jest lento.pl. Często można ogłaszać się za darmo, ale płatne opcje nie oznaczają konieczności wydatkowania dużych kwot. Ogłoszenia w takich serwisach – jeżeli oferta będzie odpowiednia dają szansę na szybki kontakt z potencjalnym klientem.
  • Załóż stronę w serwisie Facebook. Pozwoli Tobie to na budowanie społeczności wokół twojej firmy i oferty. Strony facebookowe pozwalają na przestawianie oferty, bieżących wiadomości a także na utrzymywanie kontaktu.
  • Zbuduj firmową stronę internetową. To twoja własna przestrzeń w Internecie. Tutaj określasz własne warunki, nie jesteś ograniczony regulaminami serwisów publicznych. Strony internetowe dają bardzo duże możliwości prezentacji oferty, komunikowania się z klientami, informowania o promocjach itd.