Popularną formą prezentu dla bliskich stały się karty podarunkowe. Nie tylko takie do danego sklepu, ale ogólne na całe, wybrane centrum handlowe. Czym są karty i jak działają? Co musimy wiedzieć?

Karty podarunkowe to nośniki typu pre-paid, a więc przedpłacone karty, działające na zasadzie jak każda inna karta płatnicza. Nabywca, kupując taką kartę, bardzo często musi podać swoje dane osobowe, jak imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. Często spotyka się to ze sporą krytyką ze strony klientów.

Tablice reklamowe, potężny potencjał reklamowy: https://www.znajdzreklame.pl/tablice-reklamowe

Po co pobierane są takie dane przy zakupie karty podarunkowej? W razie ewentualnych reklamacji, osoba obdarowana może powołać się na nabywcę karty. W ten sposób można ją także zastrzec w razie kradzieży lub zagubienia. Dane osobowe przede wszystkim pobierane są jednak w celu zabezpieczenia finansowego karty. Karta sama w sobie jest na okaziciela, ale kupujący musi podać swoje dane, by ją zabezpieczyć przed ewentualnymi przestępstwami finansowymi.

Ważność kart podarunkowych zwykle wynosi rok czasu od dnia zakupu. Warto zaznaczyć, że to dobry pomysł na prezent dla bliskich i znajomych w momencie, kiedy kompletnie nie mamy pomysłu na konkretny upominek. Kartami podarunkowymi wybranego centrum handlowego można płacić w większości sklepów na jego terenie, zazwyczaj z wyłączeniem wielkopowierzchniowych marketów spożywczo-przemysłowych znajdujących się na jego obrębie.